Dlaczego warto mieć oszczędności

Zgodnie z przysłowiem pieniądze szczęścia nie dają, ale niestety nie zgodzić się z faktem, że ich niedobór może przynieść wiele problemów.

Tymczasem zaledwie co piąty Polak posiada nadwyżkę pieniędzy na własnym koncie bankowym. Oto 4 powody, dla których pozostali powinni zacząć brać z nich przykład.
Po pierwsze oszczędności zapewniają stabilność finansową w razie jakichś nieprzewidzianych sytuacji jak nagła awaria pralki, choroba w rodzinie, konieczność naprawy auta czy też utrata pracy.

Po drugie systematyczne gromadzenie oszczędności pomaga budować dobre nawyki i naukę w zakresie planowania budżetu domowego i unikania niepotrzebnych wydatków.

Po trzecie systematyczne odkładanie drobnych kwot pozwala zaplanować większe wydatki jak zapłata ubezpieczenia, kupno opału na zimę czy rodzinne wakacje. Łatwiej odkładać na taki cel co miesiąc mniejsze kwoty niż wyłożyć jednorazowo kilka tysięcy złotych.


Więcej o szkoleniach: https://wle.pisz.pl/przelew-karta


Po czwarte im więcej pieniędzy uda się zaoszczędzić tym prosto będzie ich przybywać za sprawą procenta składanego. A im szybciej zaczniemy, tym dla naszego portfela i spokoju lepiej.